ZGŁOSZENIA INTERWENCYJNE 41 361 67 24 (od 8:00 do 16:00) / 517 666 545 (tylko po 16:00)
Stowarzyszenie „Arka Nadziei” powstało w 2006 r. Początkowo misją organizacji było niesienie pomocy ludziom bezdomnym, opuszczonym i wykluczonym społecznie. Stowarzyszenie prowadziło liczne placówki mające na celu niesienie pomocy najuboższym i najbardziej potrzebującym. Od 2013 r. Stowarzyszenie „Arka Nadziei” rozszerzyło swoją działalność o działania związane z szeroko pojętą ochroną zwierząt. Obecnie nasza organizacja zajmuje się prowadzeniem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kielcach.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszych podopiecznych. Przekaż swój 1,5% podatku na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kielcach.
KRS: 0000261249
Stowarzyszenie Arka Nadziei
z dopiskiem na cel szczegółowy: SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT W KIELCACH
Jeśli chcesz wesprzeć działalność Schroniska, prosimy dokonywać wpłaty na nasze konto:
15 1050 1416 1000 0023 0796 0209
Stowarzyszenie "Arka Nadziei", ul. Mickiewicza 1, 25-352 Kielce
z dopiskiem : na cele SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W KIELCACH
W schronisku od 2013 r. prężnie działa wolontariat. Samodzielnym wolontariuszem można zostać od momentu ukończenia 15 roku życia. Osoby poniżej tego wieku muszą przebywać pod stałym nadzorem osoby pełnoletniej.
Aby zostać wolontariuszem należy zgłosić się telefonicznie lub osobiście do biura schroniska. Można zapisać się również przez formularz online. Wolontariusz zostanie zapisany na szkolenie, które jest jednorazowe i trwa około godzinę. Każdy wolontariusz otrzymuje swój własny identyfikator i zostaje wprowadzony w ,,życie’’ i działalność schroniska. Wolontariat to ogromna siła wsparcia. To nie tylko pomoc przy wyprowadzaniu psów na spacer, to również socjalizacja naszych zwierząt, nauka podstawowych zachowań, które zwiększają szanse na adopcje. W wielu młodych ludziach, dzięki udziałowi w wolontariacie, rozwija się empatia i chęć niesienia pomocy tym, którzy sami nie są w stanie o nią poprosić.
W schronisku od 2015 r. istnieje możliwość wirtualnej adopcji jednego z naszych podopiecznych. Od początku funkcjonowania akcji adopcjami wirtualnymi zostało objętych już kilkuset naszych podopiecznych. Wirtualna adopcja jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby pomóc zwierzakowi, jednak nie mogą zabrać go do domu. Zwierzę może zostać objęte wirtualną opieką zarówno przez jedną osobę jak i przez większą grupę (szkoła, klasa, firma). Jeden pies/kot może mieć kilku opiekunów.
Decyzję na temat wyboru podopiecznego można podjąć na miejscu w schronisku, po zapoznaniu się z psami i kotami. Pracownik doradzi jakiego zwierzaka wybrać, opowie o jego potrzebach. Można również wybrać podopiecznego przy pomocy strony internetowej lub portalu społecznościowego Facebook. Po podjęciu decyzji o swoim wyborze należy poinformować słownie pracownika administracji lub wypełnić na stronie odpowiedni formularz. Wirtualny opiekun może wybrać formę pomocy (finansowa lub rzeczowa). Schronisko prosi aby paczka dla psiaka została przekazana przynajmniej raz na 3 miesiące. Do adopcji wirtualnej potrzebne są podstawowe dane osobowe oraz adres mailowy. Prosimy również o informację czy można publikować imię i nazwisko w kontekście związanym z wirtualną adopcją.
Opiekun wirtualny może poprosić o otrzymanie zdjęć swojego podopiecznego (przesyłane na adres mailowy, profil na Facebook’u) oraz o informacje o ważnych wydarzeniach z życia psa lub kota, którego wybrał. Zachęcamy wirtualnych opiekunów również do odwiedzania swoich podopiecznych. Opiekun ma możliwość wyprowadzenia psa na spacer lub spędzania aktywnie czasu na wybiegu, po podpisaniu umowy o wolontariat.
Więcej informacji można uzyskać telefonicznie : 41-361-67-24 lub mailowo: schronisko@kielce.eu
Tereny miejskie to dom dla wielu zwierząt, także dla wolno żyjących kotów. W Kielcach działa wiele organizacji oraz niezrzeszonych karmicieli, którzy działają na rzecz poprawy losu miejskich kotów. Aby wzmocnić ich działania i usprawnić komunikację, Urząd Miasta Kielce proponuje karmicielom wpisanie się do Rejestru Społecznych Opiekunów Kotów. Pozwoli to na zebranie informacji o populacji kotów wolno żyjących w mieście i lepsze dopasowanie działań Urzędu Miasta skierowanych na pomoc tym zwierzętom. Społeczni Opiekunowie Kotów otrzymają wsparcie od Urzędu Miasta w postaci karmy dla kotów w okresie zimowym, ocieplanych domków i talonów na kastrację, w miarę zabezpieczonych na ten cel środków finansowych.
Poniżej formularz wniosku o wpis do Rejestru Społecznych Opiekunów Kotów.