Każdy wolontariusz zobowiązany jest posiadać aktualną umowę o wolontariat oraz prowadzić kartę ewidencji czasu pracy wolontariusza. Zobowiązany jest również do noszenia w widocznym miejscu identyfikatora.
Wolontariusz ma prawo korzystać z pomieszczenia dla wolontariuszy, które jest odpowiednio oznaczone. Wolontariusz może zostawić swoje rzeczy w pomieszczeniu w godzinach odbywania wolontariatu. Ze względu na niewielkie pomieszczenie dla wolontariuszy, nie dopuszcza się aby wolontariusz zostawiał swoje rzeczy po zakończeniu wolontariatu w danym dniu. Ze względu na ogólny dostęp do pomieszczenia, nie zaleca się aby zostawiać w pomieszczeniu rzeczy wartościowe. Schronisko nie odpowiada za pozostawione w schronisku rzeczy.
Wolontariusz ma prawo korzystać z ogólnodostępnych szczotek, smyczy, obroży, szelek, woreczków, klikerów, zabawek dla psów i kotów, podczas odbywania wolontariatu.
Wolontariusze starający się o wystawienie zaświadczenia muszą przepracować minimum 100 godzin udokumentowanych na karcie pracy wolontariusza. Zaświadczenia cząstkowe nie będą wystawiane.
Wolontariat oraz wyprowadzanie psów odbywa się od wtorku do niedzieli w godzinach od 10 do godziny 16:00. Psy muszą znaleźć się w boksach najpóźniej do 15:50. Wolontariusz jest zobowiązany opuścić teren schroniska o godzinie 16:00.
Bezpośrednio po porze karmienia nakazuje się krótkie i nieforsujące spacery, ze względu na ryzyko skrętu żołądka.
Podczas wyprowadzania psów należy zachować dystans między nimi, tak aby ograniczyć ryzyko pogryzienia. Minimalny bezpieczny dystans jaki należy zachować między psami z dwóch różnych boksów to około 5m.
Przed spacerem każdorazowo należy sprawdzić obrożę/szelki (trzeba sprawdzić czy nie są za luźne lub uszkodzone). Każdorazowo zaleca się sprawdzenie również smyczy i jej zapięcia.
Obowiązuje całkowity zakaz dokarmiania psów i kotów bez zgody personelu recepcyjnego lub kierownictwa.
W przypadku wyprowadzania psów dużych należy dobrać odpowiednio wytrzymałą smycz.
Psy lękliwe nakazuje się wyprowadzać na tzw. podwójnym zabezpieczeniu– w szelkach i obroży oraz dopiętych do nich dwóch smyczach. Przed wyprowadzeniem psa z problemami lękowymi należy zapytać o zgodę opiekuna.
Wolontariuszy obowiązuje całkowity zakaz wyprowadzania zwierząt agresywnych oraz wchodzenia do ich boksów. Zgodę na pracę z psem agresywnym wydaje kierownictwo schroniska, po podpisaniu stosownego oświadczenia.
Obowiązuje zakaz używania smyczy typu flexi (rozsuwane), ze względu na ich awaryjność.
Wolontariusze zobowiązani są do utrzymania porządku na terenie obiektu i w miejscach, gdzie odbywają się spacery. Wolontariusze zobowiązani są do zbierania odchodów po wyprowadzanych przez nich psach. Po wyczesaniu psa należy zebrać sierść i wyrzucić ją do kontenera, oczyścić szczotkę i odłożyć ją na miejsce. Smycze oraz inne przedmioty z których korzysta wolontariusz, należy odkładać na miejsce.
Psy można wyprowadzać wyłącznie na smyczy. Obowiązuje zakaz spuszczania psów ze smyczy.
Wszelkie zaobserwowane nieprawidłowości dotyczące stanu zdrowia psów/kotów należy niezwłocznie zgłaszać pisemnie do pracownika recepcji lub kierownictwa Schroniska.
W przypadku pytań, wątpliwości lub uwag prosimy kontaktować się z kierownictwem schroniska.
Nieprzestrzeganie regulaminu oraz zapisów umowy skutkuje usunięciem z wolontariatu w trybie natychmiastowym.
UŻYWAMY COOKIE
Ta strona używa cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Czytaj więcej